ﺳﻪشنبه 18 بهمن 1401

آزمایشگاه کلاه ایمنی

  • کلاه ایمنی یا کلاه کاسکت و یا به عبارتی Helmet یکی از وسایل ایمنی می‌باشد که امروزه در مدل‌ها و مارک‌های متنوع در بازار موجود است و استفاده از کلاه ایمنی تأثیر مهمی در کاهش تصادفات برای موتور سواران، راکبان و مسافران این وسیله نقلیه دارد. 
    این مجموعه آزمایشگاهی با کادری مجرب و متخصص به عنوان تنها آزمایشگاه تخصصی آزمون کلاه ایمنی در کشور است که سه عملکرد کلاه ایمنی را در کاهش آسیب موتورسیکلت سواران را مورد آزمون و بررسی قرار می‌دهد.
    باتوجه به اینکه یک کلاه ایمنی استاندارد، می‌تواند خطر آسیب به سر و گردن را تا حد زیادی کاهش دهد، به همین دلیل در ماده 19 قانون جدید رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم، استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای راکبان و ترک‌نشینان هرنوع موتورسیکلت اجباری شده است. 
    شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان توانایی انجام تمامی آزمون‌های مربوط به کلاه های ایمنی بر اساس استاندارد ISIRI 875 را دارا می‌باشد و دارای گواهینامه تایید صلاحیت 17025 می‌باشد. بر اساس مکاتبات صورت گرفته توسط سازمان ملی استاندارد، کلیه ادارات استاندارد کشور ملزم به ارسال کلاه‌های ایمنی وارداتی و داخلی جهت آزمون به این مجتمع آزمایشگاهی می‌باشند.