این بخش در ساختمانی به مساحت 4000 متر مربع با در اختیار داشتن متخصصان متعهد و دستگاه های پیشرفته خدمات رسانی می کند

" />
ﺳﻪشنبه 18 بهمن 1401

خدمات آزمایشگاهی

خدمات آزمایشگاهی

این بخش در ساختمانی به مساحت 4000 متر مربع با در اختیار داشتن متخصصان متعهد و دستگاه های پیشرفته خدمات رسانی می کند

این بخش در ساختمانی به مساحت بیش از 4000 متر مربع با در اختیار داشتن متخصصان متعهد، مجرب و بومی در راستای آزمون کالاهای ارسالی طبق ضوابط و بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی، تحقیقات و مقالات علمی و پژوهشی  فعالیت می‌کند و دارای گواهینامه ایزو 17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران می‌باشد. برخی از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته ی موجود در این مجتمع آزمایشگاهی:

LC-MS/MS, ICP-MS, HPLC, GC, GC-MS, GC-MS/MS ATOMIC Absorption spectro photometer, FT-IR, Flame photometer, TOTAL SulfUR ANALYZE

 

1-1) آزمایشگاه شیمی

متخصصان مجرب و متعهد این بخش با در اختیار داشتن بهترین مواد و  پیشرفته ترین دستگاه های مورد نیاز ضامن سلامت و دقت آزمون های انجام شده در این شرکت می باشند. تشخیص ترکیبات مضر، سنجش کیفی محصولات و تشخیص ماهیت مواد به کار رفته از جمله خدمات این بخش می باشد. آزمایشگاه شیمیایی شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان با توجه به دارا بودن گواهینامه ایزو 17025 قادر به انجام آزمون های فیزیکوشیمیایی انواع شوینده ها، ظروف، مسواک، خمیردندان، شیشه شیر، چوب، اسباب بازی و... می باشد.

 

2-1) آزمایشگاه صنایع غذایی

آگاهی از ویژگی های شیمیایی مواد غذایی و آشامیدنی برای مصرف انسان نه تنها ضامن سلامت مصرف کننده است، بلکه برای تولید کنندگان محصول نیز لازم و ضروری است.  این شرکت از همکاران معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و دارای گواهینامه ایزو   17025 می باشد. این مرکز امیدوار است با به اشتراک گذاشتن  ظرفیت هاي آزمایشگاهی در حوزه هاي مختلف اعم از تجهیزات آزمایشگاهی، تخصص انسانی، دانش فنی و استفاده بهینه از این ظرفیت ها بتواند شرایط دسترسی آسان به این خدمات را برای متقاضیان در داخل و خارج از کشور فراهم آورد. متخصصین مجرب این آزمایشگاه با در اختیار داشتن پیشرفته ترین دستگاه های موجود توانایی انجام دقیق آزمون های وسیعی از مواد غذایی را دارا می باشند.

 

3-1) آزمایشگاه بیولوژی مولکولی

با توجه به ورود محصولات کشاورزی  تراریخته (دست ورزی شده ژنتیکی) یا GMO به بازار مصرف کشورهای مختلف، قوانینی جهت تشخیص و برچسب گذاری این محصولات، پیش از ورود به بازار، جهت کنترل مصرف آنها وضع گردیده است. در همین راستا، آزمایشگاه بیولوژی مولکولی این مجتمع آزمایشگاهی با دارا بودن تجهیزات پیشرفته قادر به تشخیص و ردیابی ارگانیسم های تراریخته در محصولات کشاورزی مختلف از قبیل برنج، ذرت، سویا، کلزا و غیره می باشد. همچنین با توجه به  تجهیزات تخصصی موجود در این آزمایشگاه، تشخیص هرگونه مواد اولیه تقلبی استفاده شده در تولید محصولات غذایی از جمله فرآورده های گوشتی، به سادگی امکان پذیر می باشد. علاوه بر این، مجموعه شاخه زیتون لیان به عنوان اولین آزمایشگاه بخش خصوصی موفق به اخذ تاییدیه های مورد نیاز جهت انجام آزمون های تشخیص بیماری لکه سفید در میگو از سازمان دامپزشکی کل کشور شده است.

 

4-1) آزمایشگاه آنالیز دستگاهی

به منظور تعیین کیفیت یک محصول یا اندازه گیری مقادیر جزیی ناخالصی ها و آلاینده ها در مواد غذایی، آب و بافتهای گیاهی و حیوانی، نیاز به روش های تجزیه ای دقیق می باشد. در اغلب این روش ها از دستگاه های پیشرفته تجزیه ای استفاده می شود که استفاده از آن ها نیاز به متخصصین آموزش دیده و باتجربه دارد. آزمایشگاه تجزیه دستگاهی شاخه زیتون لیان از روشهای کروماتوگرافی، طیف سنجی و طیف سنجی جرمی برای آزمون طیف وسیعی از مواد بهره می گیرد. وجود این تجهیزات و پرسنل آموزش دیده، آزمایشگاه شاخه زیتون لیان را تبدیل به یک همکار قابل اعتماد و پاسخی به نیازهای متقاضیان در ارتباط با آنالیز مواد نموده است.

 

5-1) آزمایشگاه میکروبیولوژی

آنالیز میکروبی یکی از مهمترین آزمایشها درصنایع مختلف می باشد. بر همین مبنا آزمایشگاه میکروبیولوژی مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان به عنوان همکار سازمان دامپزشکی با هدف تشخیص و شناسایی میکروب های بیماری زا در مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی، کشت و پاساژ و امکان نگهداری انواع سوشهای میکروبی راه اندازی شده و آماده ارائه خدمات می باشد. همچنین این آزمایشگاه دارای گواهینامه ایزو  17025 از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران و همکار معاونت غذا و دارو سازمان علوم پزشکی می باشد. بخش میکروبیولوژی این مجتمع آزمایشگاهی با داشتن پرسنل با تجربه و متخصص و دستگاههای پیشرفته و مدرن، توانایی انجام آزمون های میکروبیولوژی در انواع مواد غذایی، مکمل های ویتامینی و معدنی، خوراک دام و طیور و انواع محصولات آرایشی و بهداشتی را دارا می باشد.

 

6-1) آزمایشگاه نفت و مواد نفتی

آزمایشگاه نفت شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان، با بهره گیری از تجهیزات مدرن  و اخذ گواهینامه ایزو  17025 آمادگی انجام بیش از 35 نوع آزمون بر روی انواع فرآورده های نفتی را دارا می باشد. دامنه فعالیتی این آزمایشگاه شامل آزمون انواع فرآورده های نفتی اعم از نفت خام، مازوت، هیدروکربنها و... می باشد. همچنین آزمون انواع روغن اعم از روغن پایه، انواع روغن موتور، روغن دنده، همچنین انواع گریس و مایعات ترمز و ضد یخ  نیز جزو دامنه فعالیت این آزمایشگاه می باشد. این آزمایشگاه به عنوان معتمد کارگروه ستاد مبارزه با قاچاق سوخت کشور نیز در حال انجام خدمات می باشد.

 

7-1) آزمایشگاه برق و مکانیک

این آزمایشگاه با بهره گیری از مجموعه مدرن ترین دستگاه های آزمون موجود و کادر متخصص و مجرب، قابلیت انجام طیف وسیعی از آزمون های استانداردی و تحقیقاتی در زمینه های مختلف از جمله نیرو محرکه، فلز شناسی و... را دارا می باشد. این آزمایشگاه در زمینه های مختلف موفق به اخذ گواهینامه ایزو  17025 از مرکز ملی تأئید صلاحیت ایران گردیده است. گزیده ای از خدمات آزمایشگاهی قابل ارائه به شرح زیر می باشد:

آزمایشگاه کلاه ایمنی موتورسیکلت به عنوان تنها آزمایشگاه کلاه ایمنی در ایران، آزمایشگاه لامپ خودرو، آزمایشگاه بلبرینگ، آزمایشگاه دینام خودرو، آزمایشگاه تیغه برف پاک کن خودرو، آزمایشگاه رینگ خودرو، آزمایشگاه کمک فنر خودرو، آزمایشگاه کویل خودرو، آزمایشگاه ترموستات خودرو، آزمایشگاه انفورماتیک، آزمایشگاه تایر خودروهای سواری و کامیونی، تعیین عناصر آلیاژ ها و گریدبندی آن ها

 

8-1) آزمایشگاه محیط زیست

امروزه کنترل میزان آلاینده ها در محیط زیست انسانی امری است ضروری و بدون داشتن دانش کافی در سنجش میزان آلاینده‌ها نمی‌توان این مهم را به درستی به انجام رسانید. این آزمایشگاه توانایی اندازه‌گیری پارامترهای شیمیایی، بیولوژیکی و میکروبی زیر را دارا می‌باشد.
آب و پساب، خاک، هوای محیط، گاز خروجی دودکش، صوت، ذرات محیطی

 

9-1) آزمایشگاه لوازم خانگی و انفورماتیک

این آزمایشگاه تخصصی با بهره گیری از پرسنل با تجربه و تحصیل کرده و دستگاههای پیشرفته قابلیت انجام آزمون در زمینه های ذیل را دارد.

1-آزمون ایمنی و برچسب انرژی تجهیزات اداری شامل: پرینتر، اسکنر، مانیتور و لپ تاپ  2-آزمون توان مصرفی تجهیزات فن آوری اطلاعات 3-آزمون سازگاری الکترومغناطیسی  4-آزمون برچسب انرژی یخچال و فریزر، جارو برقی، لباسشویی و بخاری برقی  5-آزمون ایمنی لوازم خانگی از جمله:  کلیه لوازم برقی آشپزخانه (همزن برقی، چرخ گوشت، مخلوط کن و...) یخچال، فریزر و یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، جارو برقی، انواع بخاری، کباب پزها و بریان کننده ها، ابزار گرمایی قابل حمل، ماشین ظرفشویی، وسایل مراقبت از پوست و مو مانند سشوار و اتوکننده های مو، ماشین های اصلاح (مو زن)، اتوی خانگی، گرم کننده های برقی مایعات و...

 

10-1) آزمایشگاه دامپزشکی

با توجه به نیاز جامعه و با هدف تسریع و افزایش ضریب اطمینان در تشخیص آزمایشگاهی بیماری‌های ویروسی آبزیان (ماهی و میگو) با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات بیولوژی ملکولی و توانایی تشخیص و آزمون باکتری‌های زئونوز (مشترک بین انسان و حیوان)، بررسی کیفیت میکروبی آب در بخش میکروبیولوژی و همچنین سنجش میزان سموم قارچی، باقیمانده آنتی‌بیوتیک‌ها در ماهی و میگو، تشخیص انواع رنگ‌های غیرمجاز از جمله مالاشیت گرین، لکومالاشیت گرین، کریستال ویوله، لکوکریستال ویوله، هیستامین، میزان فلزات سنگین موجود در آبزیان و خوراک آبزیان و فرآورده‌های خام دامی در بخش آنالیز، بررسی میزان پروتئین، tvn چربی، خاکستر در مواد غذایی و آبزیان در بخش فیزیکوشیمایی از توانمندی‌های این آزمایشگاه می‌باشد.

 

11-1) آزمایشگاه خودرو

این آزمایشگاه در راستای تحقق اهداف توسعه و تسریع در امر خدمت رسانی به مشتریان جهت پیشرفت کشور و ارتقای سطح کیفی خودروهای تولید داخل و وارداتی، با تکیه بر دانش فنی موجود و نیروی انسانی خبره اقدام به تجهیز اولین آزمایشگاه خودرو در جنوب کشور نموده است. این آزمایشگاه در سال 1400 موفق به دریافت مجوز از مرکز ملی تأئید صلاحیت ایران در زمینه بیش از 22 استاندارد از استانداردهای همولوگیشن ملی و بین المللی در حوزه خودروهای جاده‌ای گردید که در سال‌های آینده این آزمایشگاه با افزایش دامنه‌های کاری و تجهیزاتی برنامه توسعه خوبی پیش رو دارد.

 

12-1) آزمایشگاه تایر

آزمایشگاه کنترل کیفی تایر مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان مجهز به دستگاه‌های دوام، پلانجر، خارج سازی طوقه از رینگ و یکنواختی تایر می‌باشد. این آزمایشگاه توانایی انجام آزمون‌های کیفی بر روی انواع تایرهای سواری و کامیونی اعم از رادیال و بایاس، تولید داخل و وارداتی را دارا می‌باشد که این آزمون‌ها شامل، کارایی در سرعت بالا، کارایی در شرایط کم بادی، مقاومت به پنچری، مقاومت به خارج شدن طوقه از رینگ، یکنواختی، دوام تایر و اندازه‌گیری ابعادی می‌باشد. این آزمون‌ها در واقع شبیه سازی حالت‌های مختلف تایر در شرایط مختلف رانندگی می‌باشد که به منظور ارتقاء سطح کیفی و ایمنی تایرها طراحی شده‌اند تا از ایجاد خسارات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آورند.

نمونه‌های تست شده در نهایت توسط کارشناسان مجرب مورد بررسی قرارگرفته و نتایج آزمون‌های انجام شده ثبت و در اختیار سازمان ملی استاندارد قرار می‌گیرند تا از ورود تایرهای بی کیفیت جلوگیری بعمل آید.

 

13-1) آزمایشگاه کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یا کلاه کاسکت و یا به عبارتی Helmet یکی از وسایل ایمنی می‌باشد که امروزه در مدل‌ها و مارک‌های متنوع در بازار موجود است و استفاده از کلاه ایمنی تأثیر مهمی در کاهش تصادفات برای موتور سواران، راکبان و مسافران این وسیله نقلیه دارد.

این مجموعه آزمایشگاهی با کادری مجرب و متخصص به عنوان تنها آزمایشگاه تخصصی آزمون کلاه ایمنی در کشور است که سه عملکرد کلاه ایمنی را در کاهش آسیب موتورسیکلت سواران را مورد آزمون و بررسی قرار می‌دهد.

باتوجه به اینکه یک کلاه ایمنی استاندارد، می‌تواند خطر آسیب به سر و گردن را تا حد زیادی کاهش دهد، به همین دلیل در ماده 19 قانون جدید رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم، استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای راکبان و ترک‌نشینان هرنوع موتورسیکلت اجباری شده است.

شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان توانایی انجام تمامی آزمون‌های مربوط به کلاه های ایمنی بر اساس استاندارد ISIRI 875 را دارا می‌باشد و دارای گواهینامه تایید صلاحیت 17025 می‌باشد. بر اساس مکاتبات صورت گرفته توسط سازمان ملی استاندارد، کلیه ادارات استاندارد کشور ملزم به ارسال کلاه‌های ایمنی وارداتی و داخلی جهت آزمون به این مجتمع آزمایشگاهی می‌باشند.

 

14-1) آزمایشگاه بسته‌بندی

جهت جلوگیری از تولید کالای نامرغوب و تولید محصولات با کیفیت و استاندارد، آزمون‌های کنترل کیفیت بسته بندی مواد غذایی، از اهمیت بالایی برخوردار است. این مواد تأثیر مستقیم و غیر مستقیم بر محصولات و سلامتی انسان دارند. این آزمایشگاه با بهره‌مندی از دستگاه‌های نوین، امکان آزمون بسته‌بندی فلزی و شیشه‌ای مواد غذایی را دارد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

JAoBWsrEiykZu
JAoBWsrEiykZu دوشنبه, 05 آبان,1399 13:38
kYNTdHaPr
qRXSthsnv
qRXSthsnv یکشنبه, 23 آذر,1399 05:47
iCtHGTnVZ
BSuJsvQZeAYoGW
BSuJsvQZeAYoGW ﺳﻪشنبه, 07 بهمن,1399 02:55
NSquPmlAvtbUgz
vnoCfIzUiLAHdM
vnoCfIzUiLAHdM دوشنبه, 04 اسفند,1399 14:58
djJyPQVqn
dUwHCAMjYcmTtEeO
dUwHCAMjYcmTtEeO شنبه, 16 اسفند,1399 21:42
LDbdeJuywsaUngMI
scifXMeuLbFZA
scifXMeuLbFZA جمعه, 29 اسفند,1399 15:38
WsHCYeQhzgVSKMml
xXFMNzjaVvUEKBRd
xXFMNzjaVvUEKBRd جمعه, 03 اردیبهشت,1400 03:28
fxJQTuOeLb
yARnXOfegbDJwHrS
yARnXOfegbDJwHrS چهارشنبه, 26 خرداد,1400 07:05
NbPfWOgmqiG
YaEqxnLhbe
YaEqxnLhbe پنجشنبه, 11 شهریور,1400 10:45
JxKZtLUldhaR
MjESIHWuFPLfrx
MjESIHWuFPLfrx ﺳﻪشنبه, 09 آذر,1400 14:58
hekNgCSt