بازرسی کالا، بازرسی نفت، بازرسی خودرو، موتورسیکلت، ماشین آلات کشاورزی، بازرسی آسانسور و... از خدمات این بخش است

" />
ﺳﻪشنبه 18 بهمن 1401

خدمات بازرسی فنی

خدمات بازرسی فنی

بازرسی کالا، بازرسی نفت، بازرسی خودرو، موتورسیکلت، ماشین آلات کشاورزی، بازرسی آسانسور و... از خدمات این بخش است

پرسنل این بخش با گذراندن دوره‌های تخصصی مورد نیاز و با لحاظ نمودن وجدان کاری و همچنین با اخذگواهینامه استاندارد ایزو 17020 از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران توانسته است رضایت و اعتماد طرف‌های قرارداد را جلب نماید. دامنه بازرسی این بخش شامل: بازرسی خودرو (سبک و سنگین)، بازرسی کالاهای وارداتی و صادراتی، بازرسی آسانسور، بازرسی ماشین آلات کشاورزی و. . . می‌شود.
 
1-2) بازرسی کالا

این بخش با دریافت پروانه بازرسی ملی و بین المللی (سورویانس) از سازمان ملی استاندارد ایران و ایجاد شعبات داخلی و خارجی امکان بازرسی در زمینه های زیر را فراهم نموده است:

* مواد غذایی، محصولات کشاورزی و روغن‌های گیاهی

* نفت، مواد نفتی و پتروشیمی، مواد معدنی

* کالاهای مصرفی

* کالاهای صنعتی: ماشین آلات صنعتی، تجهیزات مکانیکی و صنایع فلزی، تجهیزات پزشکی، ماشین آلات کشاورزی، بالابرها (آسانسور برقی)، تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، تجهیزات چرخشی و فرآیندی، تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، ابزار دقیق.

همچنین این بخش کلیه خدمات بازرسی در مبدأ و مقصد را می‌تواند در اختیار واردکنندگان، صادرکنندگان و تولیدکنندگان محترم در سراسر دنیا قرار دهد که شامل بازرسی‌های ظاهری، بازرسی پیش از حمل، بازرسی و صدور گواهی نامه بازرسی IC جهت ارائه به بانک و گمرکات، بازرسی از واحدهای تولیدی و صدور گواهینامه‌های بازرسی COI در مبدأ و مقصد و گواهی تأیید قیمت پروفرما PV می‌شود.

 

2-2) بازرسی خودرو، موتورسیکلت، ماشین آلات کشاورزی و تراکتور

با توجه به نقش پر رنگ خودرو در زندگی امروزی و نیز لزوم انطباق آنها با الزامات استانداردهای ملی و بین المللی موجود، فرآیند بازرسی و بررسی کیفیت خودروها اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، لذا شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان با در اختیار داشتن دانش فنی روز و پرسنل مجرب در سال 1393 موفق به دریافت گواهینامه تأئید صلاحیت و استاندارد ایزو 17020 در زمینه تأئید نوع و تطابق تولید خودرو، ماشین آلات کشاورزی و تراکتور و موتورسیکلت از مرکز ملی تأیید صلاحیت ايران گردید. این شرکت در حال حاضر توانایی ارائه خدمات ذیل را در گستره ملی و بین المللی دارا می باشد:

* تاييد نوع خودروهای وارداتی

* تاييد نوع خودروهای تولید داخل

* تطابق تولید خودروهای تولید داخل

* بازرسی کاربری خودروها

* بازرسی فیزیکی خودروها

* تدوین استانداردهای خودرو

*  تائید نوع ماشین آلات کشاورزی و تراکتور

*  تائید نوع موتورسیکلت

 

3-2) بازرسی نفت و محموله های نفتی

بخش بازرسی نفت با اخذ کارت بازرسی از وزارت نفت توانایی بازرسی و نمونه برداری از محموله های نفتی را دارد. بخش نفت شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان پیشتاز در ارائه خدمات در زمینه بازرسی، آزمون، تضمین کیفیت، مدیریت ریسک و پشتیبانی فنی صنعت نفت و پتروشیمی و همچنین به عنوان معتمد کارگروه ستاد مبارزه با قاچاق سوخت کشور مشغول به ارائه خدمات زیر می باشد:

1) بازرسی برای تعیین مقدار مواد بارگیری و یا تخلیه شده در خصوص كشتی ها، شناورها، مخازن ساحلی، انبارها و واگن ها 2) بازرسی کشتی ها از نظر قابلیت حمل مواد 3) بازرسی و كنترل هدر رفتگی TANK INSPECTION 4) نمونه برداری 5) نظارت بر آزمایشات  6) كنترل و نظارت به هنگام انتقال بار در خطوط لوله 7) بازرسی از محموله های نفتی، گازی و پتروشیمی وارداتی و صادراتی 8) بازرسی در نقطه Custody Transfer 9) اندازه گیری های ایستا و پویا 10) کنترل کمیت  11) تهیه مخلوط های نفتی و افزودنیها 12) بازرسی فلکسی و ایزوتانک بازرسی های دریایی: 1) بازرسی کمیت وزن یا حجم 2) بازرسی مقدار سوخت كشتیUllage Survey 3) بازرسی وضعیت كشتی در آغاز و پایان اجاره BANKER SURVEY  4) بازرسی وضعیت تجهیزات انتقال بار كشتی ها On/Off Hire Survey 5) بازرسی های خسارت Dameg Survey 6) بررسی آلودگی آب دریا و بازرسی های مورد نیاز شركت های بیمه و كلوپ های  P&I

7) بازرسی کنترل کسری بار بازرسی های كمی و کیفی نیز بر روی مواد و محصولات زیر انجام می پذیرد: 1) محصولات پتروشیمی از جمله حلال های مختلف، آروماتیک، پارافین، اولفین، هیدروكربن های كلردار، بنزن، گازهای شیمیایی، نرم كننده های پلاستیک، اتر، استر، آمین ها، مونومرها، افزودنی ها، كتون ها، گلیكول ها، الكل ها، چربی های صنعتی و گونه های دیگر شیمیایی 2) فرآورده های نفتی از جمله سوخت مازوت، هیدروکربن، بنزین، سوخت جت، نفت سفید، روغن موتور، قیر و میعانات گازی 3) نفت خام 4) گاز مایع

 

4-2) بازرسی آسانسور

این شرکت بازرسی  به عنوان اولین و تنها شرکت بومی با داشتن گواهینامه ایزو 17020 از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران، آماده ارائه خدمات بازرسی آسانسور و صدور گواهینامه بازرسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌باشد. در سال‌های اخیر با گسترش سریع ساخت و ساز برج ها و آپارتمان‌ها در بسیاری از کشورهای جهان به اهمیت روزافزون صنعت آسانسور و پله برقی می‌توان پی برد.
در این میان بررسی و نظارت بر الزامات، فراهم نمودن الزامات ایمنی کاربران و پرسنل تعمیر و نگهداری آسانسور  با استفاده از بازرسی سالیانه آسانسور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وظیفه بازرسان ما بررسی و نظارت بر ساخت و نصب آسانسورها به منظور حفظ سلامت و ایمنی فردی و عمومی، حصول اطمینان از کیفیت تجهیزات آسانسور و پله برقی و همچنین اطمینان از ایمنی نصب آنها قبل از بهره‌برداری است؛ ضمن آنکه بازرسی ادواری آسانسور نیز الزامی و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

JAoBWsrEiykZu
JAoBWsrEiykZu دوشنبه, 05 آبان,1399 13:37
iaVkOEoZJXN
qRXSthsnv
qRXSthsnv یکشنبه, 23 آذر,1399 05:47
eRyXfvqQVlW
BSuJsvQZeAYoGW
BSuJsvQZeAYoGW ﺳﻪشنبه, 07 بهمن,1399 02:55
lsIOCukf
vnoCfIzUiLAHdM
vnoCfIzUiLAHdM دوشنبه, 04 اسفند,1399 14:58
eGjJZWzsRdi
dUwHCAMjYcmTtEeO
dUwHCAMjYcmTtEeO شنبه, 16 اسفند,1399 21:42
pEHjLfnUlSW
scifXMeuLbFZA
scifXMeuLbFZA جمعه, 29 اسفند,1399 15:38
AkOnxYHMylFT
xXFMNzjaVvUEKBRd
xXFMNzjaVvUEKBRd جمعه, 03 اردیبهشت,1400 03:28
nFgSGoXj
yARnXOfegbDJwHrS
yARnXOfegbDJwHrS چهارشنبه, 26 خرداد,1400 07:04
GohFDqInKSOxa
YaEqxnLhbe
YaEqxnLhbe پنجشنبه, 11 شهریور,1400 10:43
DiWLIwqnbHOCYFd
MjESIHWuFPLfrx
MjESIHWuFPLfrx ﺳﻪشنبه, 09 آذر,1400 14:57
coKnEvpImRPtzLDU